Засновником Дарницького університету третього віку (далі Університет) є актив ветеранів Дарницького району, який організував i створив Раду i сприяє розвитку діяльності Університету за підтримкою Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.
Кажуть, що жити на пенсії - це мистецтво, якому треба вчитися. Сучасні люди похилого віку виступають проти стандартів. Читати нотації нащадкам, дивитися серіали довжиною в Велику китайську стіну і в'язати кілометри шкарпеток - немодно і нудно. Чи існує альтернатива для динамічних бабусь і дідусів, обтяжених вантажем вільного часу?
Вийшовши на пенсію, кожен з нас задається питанням - як продуктивно, корисно і цікаво заповнити масу вільного часу, що раптово обрушилося на тебе. Чим займатися, як зробити своє життя насиченим і цікавим?
Зробити життя насиченим і цікавим можна у будь-якому віці. Головне - подолати сором'язливість і непотрібні стереотипи. Основний секрет моложавості в тому, щоб вийшовши на пенсію, не замикатися на собі або на побуті, а починати активно займатися спортом, «виходити в люди», зустрічатися з друзями, подорожувати, співати, танцювати, займатися гімнастикою, вивчати нові мови.
Саме для цього у 2013 році був створений Дарницький університет третього віку з ініціативи голови Київської організації ветеранів Ярусевича Анатолія Івановича. Спочатку нас було 199 осіб. Ми створили 2 клуби: «Здоровий спосіб життя» і «Чудове дозвілля». Вже через рік число слухачів зросло до 200, з їх ініціативи додався клуб «Знання».
Зараз нас уже 300 слухачів. Вистояли і витримали випробування часом 3 клуби і 17 секцій і напрямків, їх ведучі змогли зацікавити і захопити улюбленою справою своїх слухачів. В Університеті ми не тільки навчаємося, а й робимо життя насиченим і цікавим - проводимо екскурсії по Києву і за містом, організовуємо походи до театрів, вивчаємо психологію, інформатику та іноземні мови. Є навіть відділення танців - сучасних і народних.
Заняття проводять волонтери - люди з великим життєвим досвідом, знаннями і освітою. Це всі, хто виявили бажання та є фахівцями в областях, якими цікавляться наші слухачі. Така форма соціалізації пенсіонерів повертає їх до активного способу життя і дозволяє забути про старість.
Форми навчання: лекційні та практичні заняття, фізичні вправи, екскурсії та подорожі, концерти.
Методи навчання: лекції та дискусії, репетиції, покази і демонстрації
Форми проведення: групові заняття (об'єднання в групи за інтересами до 30 осіб), один-два рази на тиждень, згідно з розкладом, тривалістю 1-2 години.
Приймаємо заяви про вступ до Університету
кожну середу з 11 до 13 годин у кімнаті 226
будинку № 11 по вул. Кошиця
Teл. 575-65-91
Всі заняття для пенсіонерів – безкоштовні
Університет третього віку покликаний показати і довести, що активне життя - найдієвіший засіб від старості з нині існуючих.
Головний результат, який ми обіцяємо всім - у літніх людей з'являються нові знайомства, друзі та захоплення, бажання бути затребуваним.
Для отримання детальної інформації щодо роботи секцій натискайте на її назву
Клуб "Здоровий спосіб життя"
керівник Костюченко Надія Петрівна:
секція "Психологія здоров'я" - Костюченко Надія Петрівна;
секція "Йога" - Гвоздєв Євген Миколайович;
секція "Зелений туризм" - Гвоздєв Євген Миколайович;
секція "Шейпінг" - Шуберт Лариса Борисівна.
Клуб "Чудове дозвілля"
керівник Коренюк Людмила Павлівна:
відділення хору - Руднєва Алла Іванівна;
відділення бального танцю - Собачко Ольга Миколаївна;
відділення нородного танцю - Лєскова Тетяна;
секція бісероплетіння;
секція вишивки стрічками - Маслова Людмила Ільївна;
факультет "Краєзнавство" - Горбатова Лариса Віталіївна.
Для отримання розкладу екскурсій натискайте тут
Клуб "Знання"
керівник Юрченко Ірина Яківна:
Школа мовознавства:
відділення англійської мови - Литовка Ніна Миколаївна;
відділення німецької мови;
відділення польської мови - Каменських Лариса Юріївна;
відділення грецької мови - Панасенко Лариса Григорівна;
школа комп'ютерної грамотності - Юрченко Ірина Яківна, Фещенко Ольга Іванівна;
юридичні питання - Кохановська Зоя Станіславівна.